Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Mars City

Hra začíná v hangáru, odtud se dejte po schodech nahoru a běžte ke dveřím. Nejdříve musíte projí bioscanem, takže se postavte na červený čtverec na podlaze a čekejte pokynu. Po skončení kontroly pokračujte dveřmi, pak běžte na recepci, kde dostanete PDA. Odtud pokračujte dále, nelze se tady ztratit, většina dveří je uzamčená, takže první vaši zástavkou bude Marine Command HQ, při cestě si poslechnete rozhovor, až dorazíte na velitelství, tak dostanete úkol od Kellyho.
Vašim úkolem je najít ztraceného vědce, Dr. Ishii, ihned se aktivuje pavoučí robot, ten vás zavede poblíž určeného místa, pak vstupte neprozkoumanými dveřmi dovnitř.

Pozn. V tomto levelu můžete najít muniční skříňku, bohužel jsem zapomněl na jeho přesnou pozici, ale neměl by to být problém to najít, kód k této skříňce je 369.

2. Mars City Undergrounds

Uvnitř vám řekne voják za sklem, abyste si vzali vybavení, dostanete pistoli a brnění. Pak se dejte k zamčeným dveřím, čekejte dokud vám ho neotevře.
Odtud pak po schodech dolů, přes dveře Convergence chamber -1 a Convergence chamber -2, tam najdete cizí PDA obsahující kód 531 k muniční skříní. Pokračujte dále, dokud nedorazíte ke dveřím s panelem, tam klikněte na Cycle airlock a otevře se vám dveře, uvnitř je opět další panel a opět klikněte na Cycle airlock, čímž se otevře dveře a dostanete se na povrch Marsu, moc dlouho se tady nezdržujte, kyslík tady moc není a přejděte dalšími otočnými dveřmi dovnitř budovy. Uvnitř zničte sudy pod poličkami a vlezte dovnitř, projděte potrubím dokud se nedostanete k výtahu a sjeďte dolů. Dole najdete Dr. Ishiiho, shlédnete animaci, při kterém z teleportu vylézají pekelná monstra, po chvílí se z technika stává zombík, takže ho pistoli zabte a připravte se na další útok od zombího vojáka. V rádiu dostáváte rozkaz od Kellyho, abyste se vrátili na HQ, takže stejnou cestou, ale tentokrát plných nepřátel se dostaňte zpět, dokud se nedostanete do místa, kam už nevede cesta a poblíž je panel, ten panel aktivujte a sjede most, přes kterým se dostanete dál.
Za dveřmi se dejte doleva, kde najdete PDA Franka Delaueho, ten vám pomůže otevřít dveře, které se nacházejí napravo. Za nimi najdete na krabici skvělou až do konce hry brokovnici, která tuto hru tolik proslavila. Po její sebrání se dostanete mezi zombíky, takže zkuste na ně účinek brokovnice, pak vylezte po žebříku nahoru. Munice do brokovnice je zatím vzácná, takže si jí zatím šetřete na Impy (démoni vrhající ohnivé koule), se kterými za chvílí setkáte a nebude to vůbec příjemné setkání.
Pokračujte dále, dokud se nedostanete na začátek, odkud jste se dostali do podzemní části základny. Odtud se dejte do kontrolní místnosti a zabte chlápka, aktivujte počítač, kterým otevřete dveře a nastupte do výtahu, který vás odveze zpátky do Mars City

3. Mars City 2

Vylezte z výtahu, pak běžte doleva, někdo vám zpřístupní žebřík, takže po něm vylezte nahoru. Nahoře se dejte k ventilaci a na jejím konci pak skočte dolů. Ze stolu seberte PDA, pak vylezte ven, nalevo od této místnosti jsou zavřené dveře, takže to tady prozkoumejte, dokud nenajdete přístupovou kartu, která by měla být v malé místnosti. S kartou se dostaňte přes dveře do Sec Ops Processing, odtud se dejte rovně, dokud nedorazíte k Infirmary. Seberte PDA Marka Caseona, zde zjistíte kód v audio záznamu na otevření muniční skříní, kód je 347. Pokračujte do další místnosti s operačním stolem, ze kterého vstává zombík, zabte ho a pokračujte dále do Marine Command HQ.
Naproti velitelství jsou dveře do skladiště, její přístupový kód je 584. V HQ dostanete zprávu od Kellyho, vašim dalším úkolem je dostat se do laboratoře Alpha přes Administrativní část základny. Kelly vám právě zpřístupnil zamčené dveře. Tyto dveře se nacházejí v levé chodbě od HQ.
Dostali jste úplně na začátku hry, odtud se dejte do Central Access, kde na vás čeká pavoučí robot, ten je na vaši straně a bude střílet po nepřátelích, cestou se nemusíte držet jeho, ale sem tam zahněte do temných zákoutí, které obsahují munici. Robot vás zavede do místnosti s výtahem, pak se vypne. Nastupte do výtahu a vyjeďte do Administration.

4. Administration

Z výtahu se dejte doleva směrem k Alpha Labs, při cestě se nezapomeňte zastavit v jedné místnosti obsahující PDA Alana Dorwilera, v jeho záznamu najdete kód k skříňce-586. Běžte zpátky na chodbu, pak dále, dokud neuvidíte, jak Imp po vás šlehne fireball, pokračujte odtud dále. Na konci této chodby najdete umírajícího vojáka, ten vám řekne čí PDA je nutné k otevření dveří.
Nyní se dejte zpátky do místa, odkud jste začali, v hlavní hale vám do ještě neprozkoumaných oblastí prorazí dveře dva Impové, zabte je a dejte se těmito dveřmi dál. Dorazíte po chvílí do velké místnosti, v rohu je místnost se sklem, tam běžte a aktivujte počítač, najednou se objeví obluda, která se pokouší prorazit pancéřované dveře, bohužel se ji to nepovede, takže to vezme tím proskleným, monstrům je sice velké, ale dvě rány z brokovnice ho sejmou. Pokračujte dále přes již otevřenými dveřmi, na rozcestí se dejte doleva, pak po schodech nahoru a na konec se dostanete do Executives Offices.
Projděte prosklenou chodbou, pod vám uvidíte dva chlápky, které tam něco dělají. Na konci najdete v jedné dosti hnusné místnosti PDA Williama Bankse, ale pozor, na zemi je také vidět podivný pentagram. Seberte PDA a z pentagramu se objeví Imp, zabte ho, na chodbě jsou další dva, takže si připravte brokovnici na tyhle hošánky. Vraťte se do Executive office, naproti těmto dveřím můžete najít krvavé schodiště, tam se vydejte a jste na začátku levelu.
V hlavní hale se dejte do místa, kde jste našli umírajícího vojáka, pomocí PDA Bankse se vám podaří tyto dveře zdolat.

5. Alpha Labs Section 1

Pomocí panelu se dostanete do místnosti, odtud běžte směrem ke světlu, pak aktivujte počítač. Otevřenými dveřmi pokračujte do slepé chodby, poblíž je rozbité okno, kterým vlezte dovnitř, uvidíte tam obrovský paprskomet, běžte na druhou stranu haly do místnosti. Tam seberte disk a PDA Kylea Bergera, uvnitř jeho PDA je obsažen kód 752.
V této místnosti najděte počítač, ten otevře vchod do místa, kde zasahuji paprsky, takže se tam vydejte, ale skrčení, protože paprsky vás zraňují. Na konci této chodby jsou malá dvířka, otevřete stiskem na panel nad dveřmi, pak vlezte dovnitř.
Po prolézání šachty se dostanete do EPD Junction 2, odtud se dejte do EPD Particle Emulsifier, kde najdete počítač, ten aktivujte, čímž vypnete přívod plynu. Běžte k EPD Junction 2 a vlezte do dveří, nyní můžete bezpečně projít.
Dostanete se tak do EPD Contaminant Purge, zde proběhne mini bitka, po ni kus podlahy se propadne, tak vlezte tam. Projděte šachtou a na jejím konci je rozcestí, na konci jedné z nich je vybavení a na té druhé pokračujte v cestě do Alpha Labs Junction 3. Po cestě se zastavte u Hydrocon Junction, tam naleznete počítač, který otevírá vitrínu s munici, pak pokračujte dále do Hydrogene Siphon, odtud do Stabilization Junction, tam zabte nepřátele, pak vylezte na žebřík.
Nahoře naleznete vědce a kousek dál, můžete najít PDA Bernieho Lipsitza. Pomocí jeho PDA si otevřete dveře před vámi. Obejděte stroje uvnitř na druhou stranu a pokračujte do Alpha Labs Main Junction. Projděte dveřmi Blue 20 a na jejím konci na vás čeká monstrům, zabte ho, pak nastupte na výtah.

6. Alpha Labs Section 2

Jediná cesta dál vede na záchod. Uvnitř WC je to opravdu strašlivé, takže pokračujte hluboko dovnitř, na jejímž konci je žebřík, pak prolezte šachtou do Engineering Security. Pak pokračujte do malé místnosti vpravo, tam naleznete PDA Andrewa China s kódem 409. Pokud chcete, tak si můžete prohlídnout bezpečnostní kamery, ale bohužel, žádné nepřátele na nich neuvidíte. Vraťte se zpátky na chodbu a pokračujte dále.
Chodba vás zavede do MFS Compressor, kde najdete PDA Waltera Connorse, pokud se chcete obohatit munici, tak za pohyblivým pásem najdete skříňku, kde použijete kód 409 od Andrew China.
Pokračujte do Storage and Engineering, pak výtahem se dostanete dolů. Stále dopředu, dokud se nesetkáte s Edwardsnem, který drží v ruce lucernu, nyní se stane vaší baterkou v temné části základny. Následujte ho, ale vždy odbíhejte do temný chodeb, tam naleznete dokonce i Chain gun a munice do nich, což po dlouhé době konečně něco pořádného. Cestou budete párkrát napadány Impy, takže si připravte brokovnici a boj zblízka. Edwards vás zavede do místa s žebříkem, vylezte po něm nahoru, vědce bohužel musíte nechat na pospas vlkům, tedy chtěl jsem říct Impům.
Nahoře najdete opět muniční skříňku, kód od ní je 102, pak vstupte do Coolant Flow Control, odtud skočte na potrubí, pak vstupte do ventilační šachty, dokud se nedostanete do Lower MFS Control. Tam si aktivujte panel, budete nemilé překvapení od pavouku, takže nejdříve je zabte, pak vylezte po žebříku nahoru a do levých dveří.

7. Alpha Labs Section 3

Vystupte si z výtahu, odtud se dejte směrem k AL 2 Main Engineering do malé místnosti napravo. Čímž se dostanete do Hazardous Waste Disposal. Najdete tam PDA Marka Lamie, za sklem uvidíte 2 toxické sudy, musíte tyto sudy vyhodit do připraveného kontejneru napravo. Takže pomocí panelu před vámi ovládáte ruku robota, nasměrujte ruku, tak aby byla nad sudem, v pravé obrazovce by měla bliknout Lock-zaměřený, pak stiskněte Down-dolů a Close-zavřít, čímž ruka chňapne sud. Se sudem hoďte do kontejneru v pravém rohu místnosti, pak stikněkněte Open, čímž se otevře ruka a pokud jste se trefili nad tím kontejnerem, tak by měla spadnout dovnitř. Takto proveďte i s druhým sudem a budete moci jít dovnitř.
Nyní vyjděte na chodbu a běžte do již nezamořené místnosti, na zemi seberte přístupový klíč, pokud půjdete o místnost dál, tak tam na vás čeká příjemné překvapení v podobě uzamčené skříňky, kód od ní je 123. Vraťte se do AL2 main Engineering a přejděte k uzamčeným dveřím, pomocí klíče se dostanete dovnitř.
Kousek dál je další skříňka, která se otevírá kódem 123, pokračujte odtud do Boiler Room Monitoring. Zde na rozcestí se můžete vydat buď temnou chodbou nebo do dveří. Běžte tedy do temné chodby, na jejím konci naleznete Chain Gun, ale po sebrání si musíte probojovat přes tunu pomalých zombíků a několik Impů. Po obohacení munic se dejte do dveří, pak výtahem se dostanete do Heavy Water Rundoff. Pokud chcete další vybavení, tak zničte okno a přeskočte za ni, tam naleznete poslední skříňku na kód 123, pak se vraťte zpět a dejte se nalevo.

8. Alpha Labs Section 4

Od místa startu se dejte do Reactor Control Room, uvidíte chlápka, jak tam křičí o pomoc, pomocí počítače klikněte na OPEN CHAMBER, čímž se vám zpřístupní cesta přes komoru, kterou také později musíte projít. Ve vedlejší místnosti sjeďte výtahem dolů, tam se setkáte s vědcem, který si našel úkryt, v místě kde ukrývá je vitrína se zbrojovnou, takže klikněte na počítač v této místnosti, čímž vitrínu otevřete. Běžte odtud ven, přes komoru, ve kterém byl uvězněn vědec. Dostanete se do Reactor Processing. Tam naleznete dvojité dveře, chodba nalevo je uzamčená, takže se dejte EFR Staging. Zde získáte PDA Henryho Nelsona., pak běžte nahoru k počítači. Zde máte dvě možnosti jak postupovat, buď aktivujete EFR SYSTEM nebo EXTEND SERVICE BRIDGE. První možnost je náročná na vaše prsty, protože budete hodně skákat, ale ta druhá je mnohem zajímavější, a bude tam více nepřátel a méně skákaní.
Předpokládejme, že jste si vybrali druhou možnost, tedy EXTEND SERVICE BRIDGE, vysune se most, který vede přímo k hledanému cíli. Projděte mostem do EFR Junction 1, odtud se dejte ke skladu nalevo, kde se tady dá najít trochu munic. Pokračujte dveřmi dále, přejděte přes most do EFR Substation 2, odtud pak do EFR Master Valve a tam pak vylezte po žebříku nahoru. Nahoře na vás čeká muniční skříňka, jejíž kód je 651. Odtud se dejte do Junction 5 a po mostě k Junction 6.
Přímou cestou se dostanete do EFR Junction 9. Zde si doplňte munici i zdraví, protože za chvílí na vás čeká souboj s pavoučí lady. Připravte si Chain gun, je to totiž vaše nejsilnější zbraň, kterou zatím máte. Pavoučí královna po vás z dálky hází ostnaté koule, takže se jim vyhýbejte a přitom to do ni koste, až zemře, tak pokračujte dveřmi do výtahu.

9. Enpro Plant

Zde vám opět pomůže pavoučí robot, dejte se do místnosti s tímto pomocníkem, následujte ho. Při cestě opět sem tam zabočte do temných zákoutí nebo do neprozkoumaných místností, ty obsahují docela dobré věci. V místnosti Control 1 najdete PDA Paula Raada a poblíž je také počítač, kterým aktivujte "Begin Valve Routing Procedure". Pak následujte robota do Maintenance 1 je rozcestí, dejte se levou chodbou, tam najdete na zemi plasmovku, což je ještě lepší než jste dosud měli. Po sebrání vás napadnou monstra, pokračujte s robotem dál, bohužel při střetnutí s přesilou Impů je silně poškozen, takže dál už je to na vás.
Dostaňte se di Power Core Access, odtud se dejte po žebříku nahoru. Nahoře v jedné místnosti můžete vidět ženu, běžte za ni, ale bohužel už vás předběhla létající hlava- Lost Soul, zabte hlavy a seberte PDA Theresa Chaser, z její poznámky se dozvíte o kódu ke skříňce-972, uvnitř naleznete plasmovku a munice do ni. V místnosti aktivujte počítač, čímž vyjede most, vyjděte ven.
Jděte směrem k mostu, ale budete napadení dalšími Lost Souly, projděte most.
Dostanete se do kruhové místnosti, při cestě narazíte na zamčené dveře, takže pokračujte po obvodu k dalším dveřím, pak do Chamber 2 a výtahem nahoru. Pokračujte dále do Reactor Control Room, pak utíkejte do místnosti a pohrajte si s počítačem, čímž dojde k výměně poškozené součástky reaktoru, hned jak vylezete ven vás napadnou další hlavy. Nyní se dejte zpátky do kruhové místnosti (Chamber 1 Upper) a běžte ke dříve zamčeným dveřím.
Pokračujte k Garage Exit, najdete tady pozůstatky Bravo teamu, který vás měl z toho dostat, přeživší voják vám předá kartu, bohužel je vzápětí napaden, takže jste opět v temnotě sám. Oberte mrtvé o munici a také najděte PDA Steva Hammera, který obsahuje kód 734, vraťte se do Maintanance 3, otevřete je a najdete tam zombíka a na poličkách jsou spousta munic do plasmovky.
Vraťte se do Garage k otočným dveřím, které vás zavezou dál.

10. Communications Transfer

Otevřete dveře, proběhněte volným prostranstvím, při cestě sbírejte kyslíkové bomby, to vás udrží déle venku. Odtud se dejte doprava, v rohu naleznete dveře, kterým se dostanete dovnitř. Běžte do Service Room 1b, tam naleznete po schody šachtu, vlezte do ni, pak žebříkem dolů a opět jste na čerstvém vzduchu marsu, opět se nadýchejte z plynových bomb, dejte se rovně, pak doleva, kde si přivolejte výtah, cestou vás budou napadávat pavouky, ale samopal už udělá své. Až se dostanete nahoru, tak vstupte do místnosti nalevo, tam naleznete PDA Jamese Holidaye, ale před sebráním si připravte něco smrtícího, třeba plasmovku, po sebrání se na vás vyřítí “dřevorubci”, zabte je a seberte jim skvělou zbraň-motorovou pilu, která nemá konkurenta pro boj z blízka.
Vyjděte, pak běžte po chodbě k POWER ROUTIN CONTROL. Vstupte do PRC Support Area 1 LEVEL a odtud do dveří nalevo. Dostanete se do PRC Maintenance, měli byste vidět panel, běžte k němu, čímž se vám dostane úkol, pokračujte dále do dveří napravo, pak 2x doprava, dokud se nedostanete k žlutému panelu. Aktivujte panel, přijede si pro vás výtah. Výtah se ovládá jednoduše, ve výtahu je panel, kterým ovládáte pohyb. Takže jeďte, podél chodby, nikde nezabočujte, ale jeďte rovně, dokud neuvidíte most nad vámi. Zastavte se a aktivujte tlačítko ve výtahu pro zvednutí, zvedejte výtah, dokud nebude na úrovní mostu, přelezte zábradlí. A dejte se k pravým dveřím, v těch levých je trocha munice a Imp.
Za pravými dveřmi je několik vojáku a Imp, v této místnosti se nalézá počítač, který aktivujte, vraťte se k výtahu a klikněte na panelu "Exit Lift Area". Což vás dopraví až nakonec, kde si vystupte a vlezte do dveří. Běžte na konec chodby, ale bohužel se propadnete, měli byste vidět létající helmu, tu seberte, je to berserk, který z vašich pěstí udělá smrtící zbraně, zmlaťte všechny zombíky, až přestane působit berserk, tak by se vám měli vysunout plošinky, po kterých se dostanete nahoru. Nahoře zabte chlapíka s motorovkou. Projděte dále přes otočné dveře ven, opět co nejrychleji to tady proběhněte rovně a doleva, jsou tam další otočné dveře, uvnitř stiskněte na panel.

11. Communications

Běžte k výtahu a odtud se dejte do 3. patra-Communications, dejte se k velké hale, u pulte si klikněte na Communications, čímž odblokujete vchod. Tuto místnost si zapamatujte, ke konci hry se sem zase musíte vrátit. Pokračujte dveřmi, kterým jste právě otevřeli, dostanete se do místnosti s automatem na léčení, pak pokračujte chodbou, kde shlédnete, jak opět dva chlápci rozstříleli komunikační zařízení. Běžte do této místnosti, jediné co tady stojí za vaši námahu je PDA Seamusa Blakea, vyjděte z ohořelé místnosti ven, měli byste vidět zamčené dveře, použijte PDA od Seamuse a vlezte dovnitř.
Uvnitř najděte výtah, kterým se dostanete do Comm Engineering Unit 1, na rozcestí se dejte doprava, pak výtahem nahoru. Projděte do Comm Systems, u dveři můžete najít PDA Bena Wolfa, který obsahuje kód 246. Běžte do Security Office, kde najdete muniční skříňku, zadejte kód a celou skříňku vybrakujte. Dále je velmi dobré aktivovat počítač, kterým vzbudí pavoučího robota, opět ho následujte, otevře vám dveře, pak s nim se dostanete do Thermal Control, zde si zavolejte počítač, kterým se dostanete do Satellite Control.
Hned jak se dostanete z výtahu, tak seberte PDA na zemi, majitelem je Rob Finch. Pak dijděte k počítači a připravte si zprávu na odeslání na Zem. Jak bude zpráva hotová, tak vás zkontaktuje chlápek, který si nemyslí, že je dobrý nápad odeslat zprávu. No na výběr máte dvě možnosti, buď odeslat, nebo zrušit. Zprávu jsem odeslal.
Nyní se dejte do Monorail Station, takže se výtahem dostaňte do 1. patra-Maintenance. Tam běžte přímou cestou k dalšímu výtahu a dostanete se do Communications. Běžte nyní do místa, odkud jste odblokovali dveře do Communications, nyní klikněte na otevření Monorail, projděte nově otevřenými dveřmi dál.

12. Monorail Skybridge (Recycling Sector 1)

Hned jak vyjedete ze dveří, tak se most zřítí, takže opět se nadýchejte čerstvého vzduchu. Utíkejte co nejrychleji podél zříceného mostu dolů, pak doprava a k otočným dveřím, kterým jste přišli.
Dostaňte se do Storage 1, kde se střetnete s Revenant, známý kostlivec z doom 2, je vybaven raketometem na ramení, takže si dávejte na tohohle hošánka velkého majzla. Zásah z jeho raket způsobí sesuv plošiny, po kterým vylezte nahoru, tam na vás čeká další kostlivec, zabte ho a seberte munici. Pak se vraťte dolů k výtahu. Sjeďte dolů, pak se dostaňte přes Main Tank and Pump Control do Secondary Pump Room a na konci se dejte po schodech nahoru až k Toxic Waste Processing, zde dostanete úkol-vyřadit nefunkční pumpu.
Dejte se ke dveřím před vámi, dostanete se do Central Maintenance, zde použijte počítač, čímž sjede žebřík, vylezte nahoru. Odtud se dostaňte do Upper Maintenance Hall k oknu. Skočte na potrubí pod oknem a přejděte po ni na druhou stranu, tam naleznete panel, který aktivujte. Tak, právě jste vyřadili pumpu.
Nyní se dejte po žebříku nahoru, pak k dalšímu žebříku dolů, odtud se dejte do toxic Waste Processing. Skočte do místa, kde před tím byly toxické látky, nyní jsou odpumpovány a můžete bezpečně skočit dolů. Dole se dejte na druhou stranu, pak na plošinu, po schodech nahoru, až do Secondary Levels Access a pak opět po žebříku a schodech.
Projděte tunelem do Toxoc Waste Disposal, podél cesty se dostaňte nebo spíše přeskakujte na druhou stranu. Až se dostanete na druhou stranu, tak běžte do malé místnosti, tam naleznete PDA Anghony Garza, zhlédnete v jeho PDA o super zbrani-raketomet. Běžte do vedlejší místnosti a odměna v podobě raketometu na vás čeká na poličce.
Pokračujte otočnými dveřmi a opět se nadýchejte čerstvého vzduchu, pak přejděte k dalším otočným dveřím. Vylezte po bednách nahoru, pak přes most ke dveřím. Vlezte do nich.

13. Recycling - Sector 2

od místa, kde začínáte se dejte do kanceláře, tam se nalézá PDA Jeffrey Moena. Současně zde aktivujte na počítači pumpu. Objeví se u vás nepřátele, přelezte oknem ven a zabte co se dá, pak seskočte na pumpu, která vás vynese nahoru, odtud pak hupský do Monorail Access.
Najdete tam zamčené dveře a muniční skříňku na kód. Kód sice získáte o hodně později, ale já vám to řeknu hned, je to 483. Vydejte jedinou cestou, dokud se nedostanete do Central Pipes Junction. Zde je rozcestí, dejte se nejdříve doleva, tam se dostanete ke dveřím, ihned dostanete úkol, odstranit z místnosti plyn. Dejte se tedy doprava, do Hazardous Material Control, najdete tam hledaný počítač, kterým odstraníte plyn z místnosti. Vraťte se zpět na rozcestí a doleva, nyní můžete bezpečně vstoupit do dveří.
Výtahem dostanete do Underground Hazard. Po vstupu do místnosti se dveře zamknou, uvnitř na vás čeká překvapení, dokonce trojité. Zabte ty mini bossy ať můžete jít dál. Tihle hošánkové jsou sice silní, ale pomalý, takže uhýbejte a používejte rychlý běh, to by vás mělo ochránit před jejich útokem.
Po zdolání 3 monster se dejte na plošinu a výtahem se dostaňte nahoru. Nahoře na vás čeká smrtelná chodba s jedovatým plynem, takže rychle to přeběhněte a cestou aktivujte 3 panely, ty ten plyn odstraní. Na konci chodby najdete PDA Johnsona Scotta s kódem 483 od skříňky, ale to už jsem vám napověděl na začátku. Projděte dveřmi a jste v Monorail Access, tentokrát se dejte do levých dveří.

14. Monorail

Od místa startu je napravo PDA Sama Hardinga, po sebrání se dejte ke vlaku. Svezte se o jednu stanici, zde si musíte vystoupit, neboť je nutné odpojit systém vzduchových uzávěru. Vystupte si a dejte se do Site 2 Transfer Area. U schodu můžete najít PDA Garyho Rosse s kódem 826. Přejděte na plošinu naproti, pak se dejte nahoru do Site 2 Boarding Platform. Zde najdete další PDA od Charlese Holliese, který obsahuje kód 142, otevřete jimi muniční skříňku. Pomocí kóde 826 si aktivujte počítač. Vraťte se zpět do vlaku.
Opět to rozjeďte, dokud nehavarujete. Vylezte nahoru k žebříku a vstupte do dveří. Přejděte do dalšího nástupiště ke dveřím Delta Labs. Běžte odtud do Monorail Security, kde najdete PDA Karla Cullena, obsahující k´d 364. Vyjděte ven a dejte se k Delta Security Checkpoint, tam shlédnete masakr monster automatickým kanónem, počkejte si, pak co nejrychleji proběhněte do kanceláře, kde u počítače deaktivujete obranu. V této místnosti se nacházejí také 2 muniční skříňky, které mají rádi čísla 364. pak vyjděte ven, směrem k vypnuté obraně a vstupte do dveří.

15. Delta Labs - Level 1

Vylezte ven, pak se dejte na konec chodby a vlezte oknem vpravo, odkud vyletěla mrtvola. Tam pokračujte do Reactor Control Room, pak se dejte k počítači, zjistíte, že mu chybí Data Linker. Vraťte se zpět, dojde k výbuchu v podlaze, vlezte dovnitř a prolezte to do Delta Main Lobby. Pokračujte podél chodby do Delta 1 Access Lobby, zde najdete mrtvolu s Data Linkrem. Dejte se zpátky do Delta System Control a aktivujte počítač, bohužel se obnovila, pouze část energie.
Vraťte se zpět do Delta 1 Access Lobby, dveře po obnovení energie se otevřela a za nimi se dejte doleva. Pokračujte dále do Delta Service Warehouse, kde si máte rande s monstry, zabít. V této místnosti je poblíž dveře tunel, tak tam vlezte dovnitř, kde najdete skříňku na kód 298, odtud se dejte tunelem k výtahu.
Výtah vás odveze do Delta Reactor Room, odtud se dejte po schodech nahoru a do místnosti, kde je počítač. Aktivujte ho, čímž jste zprovoznili jaderný reaktor. Dejte se blízkými dveřmi, pak po žebříku nahoru, dostaňte se do místnosti s reaktorem, někde nad reaktorem najdete PDA Briana Mora. S jeho PDA se vraťte do místnosti, kde jste spustili reaktor, zde najdete zamčené dveře, použijte PDA Briana Mora a dveře se vám otevřou. Za dveřmi se dejte k výtahu, pak k dalšímu výtahu. Odtud se pokračujte přímou cestou do místa se schodišti, zde skočte dolů. Dostanete se tak do Delta Main Lobby, zde si aktivujte výtah, který vás odveze do Delta Labs -Level 2a.

16. Delta Labs - Level 2a

Od místa startu se dejte výtahem do Archives, pak vlezte do místnosti Records Office. Uvnitř najdete skříňku, kterým otevřete kódem 538, ale ten kód získáte za nedlouho, ale i tak si můžete o trochu dříve se obohatit.
Pokračujte podél chodby, první překážku překonáte přeskakováním beden, za nimi dojdete k Ian McCormick, který vás požádá jestli o Plasma Inducer.
Vraťte se do Central Corridor, zde byli zamčené dveře, ale McCormick vám je zpřístupní, takže pokračujte jimi dál. Běžte nejdříve do Security Bio Labs, kde na počítači otevřete dveře do Hazardous Material, takže pokračujte tam.
V Hazardous Materials najdete počítač s čísly, klikněte na libovolné číslo a sjede schránka, pak znovu stiskněte stejné tlačítko a bedna sjede zpět. Podívejte se pečlivě nahoru k místu, kde bedna je vtažená dovnitř, můžete tam vidět nějaké vybavení a poblíž je také vidět šachta, tak tam se musíte dostat. Stiskněte tlačítko pro vyložení bedny, pak opět stiskněte tlačítko a rychle naskočte na bednu, před tím než ji odtáhnou nahoru. Jak bedna se začíná zvedat, tak až budete poblíž římsy s vybavením, tak tam skočte, pak šachtou dovnitř.
Odtud pak skočte dolů a na zamčené dveře použijte kód 931, uvnitř klikněte na panel na stěně, čímž otevřete vitrínu, tam naleznete taťku všech zbraní-BFG 9000. Pokračujte dál do Delta Security, zde naťukejte kód 972 na skříňku. Na jednom ze dvou počítači vzpnete přívod plynu, nyní můžete pokračovat do další místnosti, kde je další počítač, kterým otevřete dveře v Operations. Pokračujte dalšími dveřmi do East Lobby, odtud pak do Central Corridor a do Operations.
Dejte se nejdříve doprava, kde najdete Wilsnovu PDA, pokračujte dál dokud neuvidíte dveře SERVER. Za nimi je skříňka na kód 715. V této místnosti najdete stroj, ve kterém je Plasma Inducer. Pokračujte dveřmi dál, do výtahu, nejdříve odstraňte bednu překážející vchod do výtahu, pak sjeďte dolů. Plasma Inducer dejte McCormickovi, pak pokračujte otevřenými dveřmi dál. Pak se dejte ke dveřím Chamber 1, za nimi najdete teleport, takže ho aktivujte.

17. Delta Labs - Level 2b

Dejte se k nejbližšímu rozcestí, do levých dveří se nedá vstoupit, takže se dejte doprava a dostanete se do Teleport Observation, kde si seberte BRD Access Card. Přístupová karta vám otevře zamčené dveře u rozcestí.
Za nimi se dejte dveřmi doprava, tam si aktivujte počítač, otevře se vám dveře do skladiště. Pokračujte dále, cestou byste měli najít PDA Francise Eriksona s kódem 259, poblíž je muniční skříňka na tento kód.
Cesta dál, vás zavede do Research Lab Corridor, odtud se dejte doprava k výtahu, který vás odveze nahoru. Dejte se k balónu, pak vlezte do šachty napravo. Dojdete tak k Dr. Michaelsovi, řekne vám kód 624, skříňky na tento kód jsou ve vedlejší místnosti. Po sebrání munic se dejte zpátky k doktorovi, pak se dejte neprozkoumanou chodbou až ke krabicím, stále za nosem dokud se nedostanete do Stasis Chamber. Ze místnosti se dejte pravými dveřmi, za nimi uslyšíte křik, dejte se co nejrychleji ke dveřím Maint 04. uvnitř si aktivujte žebřík a slezte dolů, tam zabte monstrům, bohužel jste přišli pozdě. Z mrtvoly si seberte jeho PDA obsahující kód 371.
Běžte nahoru, pak do dveří Stasis Chamber, pokračujte dál až ke kolejnici. U kolejnice byste měli najít počítač, aktivujte ho, dojde k přesunu nádrže a cestou bude osvětlována tato nádrž, takže pokračujte podél již osvětlené kolejnice dál. Na konci najdete místnost, ve kterém se nachází muniční skříňka na kód 371. Pokročujte dveřmi dál, opět se držte kolejnice, dokud nedojdete k Lift Access. Nastupte si do výtahu, nahoře se dejte do Analysis Control, zde najdete velmi zajímavou skříňku s číslem 666, otevřete kódem 327. Po vybrakování skříňky se dejte dveřmi do Central Processing, nalevo je místnost, kde najdete PDA Elizabeth McNielové obsahující kód 725 pro místnost Storage Area a do Level 3 je kód 463. Skladiště si otevřete, v této místnosti je také skříňka, otevřete ji kódem 0508, který se vyskytuje na webové stránce www.martianbuddy.com. Důležité je, že znáte kód do Level 3, takže pokračujte dál, měli byste najdete tam dveře, do kterých naťukejte kód 463.

18. Delta Labs - level 3

Dejte se napravo ke dveřím do Security Station, tam aktivujte počítač, který odemkne dveře. Běžte zpět na chodbu, kde vstupte do otevřených dveří. Dostanete se do Lower Terminal Office, zde najdete PDA Franka Cerano s kódem 841. Pokračujte dále do Chamber 1 Control, zde najdete pro změnu PDA Han Leea, který obsahuje kód 836 ke skříňkám 386 a 387. v dané místnosti nezapomeňte aktivovat počítač, čímž se vám zpřístupní vchod do Chamber 1.
Za nimi proběhne dekontaminace, pak se dostanete ke dvěma skříňkám, ty se otvírají 836, na konec se dejte do Teleport Station 1. Zde si na počítači aktivujte “Transfer MCS Access”, běžte k aktivovanému panelu a stiskněte "Scan for Active Pads". Aktivujte Pad 2 Balcony, pak vlezte do teleportu a dostanete se na balkón. Pokračujte dále, pak doprava, kde je muniční sklad. Pokračujte dále do dveří, pak do Security Station 2, zde pomocí počítače odblokujte dveře. Vyjděte z místnosti, pak se dejte ke dveřím, které dříve se nedaly otevřít.
Pokračujte do Terminal Processing, pak vlezte do odkrytého tunelu v podlaze. Prolezte jimi do Chamber 2 Terminal. Stále dál, až ke dveřím Chamber 2, zde se dejte do pravých dveří.
Pravé dveře vás zavedou do místnosti s počítačem, opět si navolte cíl teleportu Pad 3. Budete teleportování do Chamber 3 Terminal.
V Chamber 3 Terminal se dejte dveřmi nalevo, kde slezte po žebříku dolů, pak do místnosti, kde aktivujte počítač na dekontaminaci. Běžte zpět do Chamber 3 Terminal, kde napravo jsou schodiště, dejte se jimi dolů, pak ke dveřím, které jsou nyní otevřené.
Za dveřmi najdete Teleport Station 3, běžte k ovládacímu pultu. Pad 2 se dostanete do místnosti Security Station, zde seberte PDA Marena Shultza, vyjděte ven do Chamber 3 Terminal a dejte se opět do Teleport Station 3. Zde si navolte Pad 3, zde najdete skříňku, kterým otevřete kódem 841. Vraťte se opět k teleportu a klikněte na Pad 1, ten vás přemístí do místa se zničeným mostem. Nyní vlezte do transportu.

19. Delta Labs - Level 4

Od místa startu se dejte doprava, kde najdete PDA Jacka Gilberta, v něm je obsažen kód 579. Pokračujte cestou do Delta 4 Main Ready Room. Vlevo najdete místnost s muniční skříňkou, kde použijete nalezený kód, po sebrání vybavení se dejte doprava. Tam na vás čekají dvě monstra, asi další mini bossové. Zabte je, nešetřete munici, protože po tomhle levelu, budete s holým zadkem v pekle. Po jejich zabití bude aktivován teleport přímo do pekla.

20. Hell

Vítejte v pekle, nejste ozbrojení, takže co nejrychleji seberte pistoli a brokovnici. Dejte se po schodech nahoru a vstupte do portálu. Portál vás přenese do klece, která vás sveze dolů. Dole na vás již čeká tlupa nepřátel, pak se dejte vytvořeným mostem k tunelu. Na konci tunelu, bohužel na vás čeká krvavé střetnutí, takže si připravte něco ostrého, po vybití nepřátelské tlupy se dejte na levou stranu, tam seberte motorovku. V další místnosti na vás čeká milé překvapení- Chain gun. Odtud se dejte do pravých dveří, tam naleznete místnost, kde uprostřed je průchod do další části.
Za průchodem na vás čeká skákání po kameních, cestou si však dávejte pozor na létající lebky, ty vás velmi snadno shodí dolů. Po přeskakování se dostaňte přes mříže, tam na vás čeká monstrům, zabte ho. Na konci místnosti na vás čeká plasmovka, pak se dostanete dolů. Tam si vemte Berserk-létající helma, kterým zmlaťte Hell Knight. Běžte do místa, odkud tenhle hošánek vyšel, tam zmlaťte dalšího. Vraťte se do předešlé haly, měli by se otevřít další dveře. Najdete tam PDA Simona Garlicka, pak běžte ke dveřím.
Projděte místnosti s lávou, pak chodbou a nakonec schody nahoru. Jste právě v místě nad místnostem s lávou. Pokračujte dále po schodech nahoru, pak přejděte přes most, pak opět nahoru.
Projděte dlouho chodbou až k teleportu. U teleportu si seberte raketomet, pak vstupte dovnitř.
Zde se střetnete s bossem, připravte si nejdříve něco rychlého, protože bude po vás metat ohnivé koule, ty pomocí třeba Chain gunu zničte, potom si připravte raketomet a střílejte na něho v době, kdy začne povolávat další létající monstra. Takto opakujte, dokud neodpadne.
Po jeho zabití seberte z jeho těla Soul Cube. Budete pak teleportování na začátek levelu, kde si aktivujte teleport a hurá, zpátky do pekla na Marsu.

21. Delta Complex (Delta Labs - Level 5)

Po zuřivém boji v pekle se opět ocitáte v ještě větším pekle na Marsu. Jste neozbrojen, takže si hned vemte samopal a pistoli. Dejte do osvětlené místnosti v díře. Tam naleznete baterku, se kterým prolezte tunel. Potom co vylezete z tunelu, tak zabte místní obyvatelstvo a seberte si Chain Gun. Potom se dejte doleva, tam na vás čeká motorovka, vraťte se zpět otvorem v podlaze a dejte se do dveří napravo. Měli byste vidět zničený most, běžte odtud doprava a pobijte pavouky, na konci najdete dveře do výtahové šachty. Vylezte po žebříku nahoru, pak tunelem se dostanete do Delta Service Tunnel 1. Běžte odtud na druhou stranu tunelu k výtahu, pak pojedete dalším výtahem, tentokrát vás odveze do Delta Authority. Odtud se dejte do vedlejší místnosti, kde najdete Elliota Swanna, seberte mu jeho PDA a poslechněte si ho, řekne vám o invazi pekelných monster na Zem, pomocí kosmické lodi, která zrovna směřuje na Mars. Po pokecu se dejte do levých dveří, pak vlezte do díry v podlaze. Vylezte pak po žebříku nahoru, otočte se a uvidíte tunel, dokud jste sem přišli, nad tímto tunelem je ještě jeden, do kterého vlezte.
Na konci tohoto tunelu najdete panel, ten aktivujte a slezte po žebříku dolů. Dole si zabojujte s monstry, pak se dejte doleva, dostanete se tak do CPU Access, odtud pak do CPU Complex.

22 Central Processing

Hned jak vyjdete ze dveří, tak se dejte chodbou do místnosti nalevo, kde si aktivujte počítač. Získat tak ze skříňky brnění. A pokud chcete trochu té munice, tak poblíž je skříňka s kódem 571.
Běžte ven a dejte se doprava, uvidíte před sebou poškozené dveře a vlevo jsou zase zamčené dveře, takže jste právě získali dva úkoly-otevřít je. Odtud se dejte do Security Monitoring, kde si můžete prohlídnout záznam z bezpečnostní kamery, uvidíte tam kód 627. Vraťte se do Main Entrance Hall, dejte se k levým zamčeným dveřím, vyťukejte kód 627.
Pokračujte za dveřmi podél chodby, kde uvidíte část podlahy rozpadlé, po jejich zbytcích se dostanete na druhou stranu, kde nastupte do výtahu. Nahoře si probojujte cestu k dalšímu výtahu, pak vyjeďte nahoru, tam se střetnete s dalším démonickým svinstvem. Na konci litého boje se dostanete do místnosti se skříňkou, uvnitř se nalézá nepoškozený dveřní panel, kousek odtud se nalézá muniční skříňka, kterou otevřete kódem 669. Vraťte se zpět do Main Entrance Hall, běžte ke dveřím bez panelu a zasuňte panel na dveře. Vstupte dovnitř a přejděte do výtahu, kterým se dostaňte do Main CPU.
Dole naleznete Swanna, poblíž něho je tunel, takže tam běžte, za nimi najdete munici. Vraťte se zpět a poblíž místa se Swannem najdete dveře.

23. Central Server Banks

Na začátku si trochu zařádíme s monstry, probojujte se do kruhové místnosti s lávou. V této místnosti je panel, kterým si přivoláte most, běžte na ni. Odtud pak můžete otáčet most ke třem vchodům.
Pokud máte nedostatek munic, tak si zaskočte do STORAGE, v části SERVER BANKS je trocha munice a PDA Steva Tooloosea. Běžte do Central Processing, najdete zde disk o super zbraní BFG 9000, potom pokračujte dveřmi. Za nimi na vás čeká mini boss, který je vybaven BFG 9000, pokud jste si prohlédli video, tak můžete zjistit, jak se před touto zkázou bránit. Takže hned jak začne žhavit a pak začne se vytvářet velká energetická koule, tak do ni musíte střílet, nejlépe před jeho ksichtem, čímž dojde k výbuchu, během doby, jak se snaží nabít zbraň, tak to do něho koste, takto s nim bojujte dokud to nevzdá.
Po jeho zabití se dejte vchodem, odkud tento hošánek přišel. Za nim je šachta, kterou se dostanete k výtahu. Výtah vás odveze do Site 3.

24. Site 3

Běžte na konec chodby, pak se dejte doleva. Tam Běžte ke dveřím s označením Garage a vstupte dovnitř. Pokračujte chodbou do laboratoře, odtud pak žebříkem dolů. Zde naleznete PDA Richarda Davise. V Lab Section 2 běžte na chodbu a na rozcestí se dejte doleva, na jejím konci naleznete žebřík. Prolezte tunelem, pak skočte do Artifact Research, probojujte se do kanceláře, kde na vás čeká Pierce Rogers, předá vám svoje PDA. Vraťte se k místu, kde jste skočili z tunelu a pomocí PDA od Rogerse otevřete zamčené dveře. Jste opět v Lab Section 2, odtud se dejte zpátky na rozcestí, kousek od místa, odkud jste začali, tentokrát se dejte doprava do Site 2 Hub, pomocí PDA již dveře zvládnete.
Za dveřmi naskočte na výtah, až se výtah zastaví, tak běžte jedinou cestou do Freight Control Tower. Vraťte se do Maintenance 2, zde se podlaha propadne. Skočte dolů, pak žebříkem se dostanete do odporného tunelu. Odtud seskočte na most pod vámi. Jste před výtahem, kterým jste vyšli nahoru. Vraťte se do Site 3 Hub, pak do dveří Garage. Nyní tam na vás čeká vozidlo, nastupte do ni. Až se vozidlo zastaví, tak vystupte a naskočte na bližší výtah a sjeďte dolů.

25. Caverns - Area 1

Vylezte z výtahu, pak se dejte po schodech do místnosti. Odtud se pak dejte jedinou cestou do Heavy transfer lift, bohužel je výtah vypnutý. Obejděte budovu před vám z pravé strany, je tam panel, kterým aktivujete žebřík. Vylezte po něm nahoru odtud, pak skočte na kovovou konstrukcí až do místnosti s počítačem. Počítač aktivujte "Unlock Cargo Lift Controls!”. Po aktivaci se dejte do vedlejší místnosti, pak výtahem dolů, vyjděte ven, zde aktivujte panel, čímž si přivoláte výtah, který vás odveze do spodní části jeskyň.
Vylezte z výtahu a dejte se po kovových částech přes lávu. Dostanete do místnosti s panelem, aktivujte ji a sjede vám žebřík. Nahoře se dejte k výtahu, který vás odveze do místnosti, na levé straně jsou zamčené dveře, takže se dejte doprava, přes balkón a tam vylezte po žebříku nahoru a dostaňte se do Thermal Regulation Pump. Odtup pak po žebříku dolů a po vysouvacích plošinkách se dostaňte úplně dolů, kde najdete panel, ten aktivujte, po žebříku se zatím nevydávejte, ale prozkoumejte blízké potrubí, tam najdete u chlápka, seberte mu jeho přístupovou kartu, pak se žebříkem dostaňte k zamčeným dveřím.
Za nimi najdete PDA Roberta Codyho, pak se dejte druhými dveřmi na balkón do dalších dveří. Potom co přejdete dveře, tak se za vámi spadnou šutry, proběhněte co nejrychleji na druhou stranu. Za nimi je bránu, tu otevřete a jste v obrovské jeskyni. Vylezte odtud nahoru k ovládacímu pultu. Vašim úkolem je dostat se z tohoto pultu na protější stranu, pomocí ovládání si nejdříve přitáhněte náklad, tak aby jste na ně mohli skočit a odtud na druhou stranu.
Vstupte do budovy a běžte ke dveřím, kde aktivujte na panelu (Open All Sublevel 1 Security Doors). Objeví se nepřátele, které musíte zabít, pokračujte dále ke dveřím a přivolejte si výtah. Výtahem se dostanete dolů, pak přes dveře ke zničenému mostu, pak přes lávu a do dalších dveří. Za nimi naskočte na výtah a sjeďte dolů.

26. Caverns - Area 2

Běžte směrem do Main Excavation, zde aktivujte osvětlení. Se světlem se to přece jenom lépe hraje. Odtud se dejte do Levitation Site, pak se probojujte přes tuny nepřátel, hru jsem hrál na obtížnost veterán, takže mi docela dlouho trvalo než jsem je pobil do jednoho. Na konci na vás čeká pavoučí královna, stará dobrá BFG již udělá své. Po její zabití se dejte ke dveřím, za nimi aktivujte generátor, čímž se aktivuje výtah. Nastupte do výtahu a sjeďte dolů.

27. Primary Excavation

Po zdlouhavých peripetiích, jste se konečně dostali až na poslední level.
Dejte se směrem do pekla, cestu ke Cyberdemonovi se sám otevírá, takže se nemusíte nějak trápit. Až dorazíte k hlavnímu monstru, tak si připravte Soul Cube, je to totiž jediná zbraň, která ho dokáže zabit. Po první výstřelu je nutné Soul Cube dobít, ale nebojte se Impové se neustále objevují ve středu lávy, takže postačí zabít 5 nepřátel a zbraň je nabitá. Cyberdemon po několika ranách ze Soul Cubu umírá. Takže si nyní můžete odechnout a čekat už jenom na výsadek, který vás zachrání