Jdi na obsah Jdi na menu
 


K dispozici bude 6-8 oficiálních map s podporou až 32 hráčů a síťový kód byl od základu přepracován.Čtyři multiplayerové módy

 • Tactical Deathmatch - (Taktický deathmatch)
 • Tactical Team Deathmatch - (Taktický týmový deathmatch)
 • Tactical Capture the flag - (Boj o vlajku)
 • Power Struggle - (Silový souboj)

Zatímco DM a CTF sou vcelku normální, Power Struggle je pravděpodobně jedním z nejzajímavější modů doposud v FPS použitých.

Crysis Power Struggle použil mnoho věcí ze současných oblíbených FPS multiplayerů a spojil to do velice zajímavého módu s názvem Power Struggle.

V Power Struggle začnete jako obyčejný voják - ať už US nebo Korejec. Dostanete jen opravdový základ, to jest nejslabší brnění a pouze pistoli. Jak ale někoho zabijete a také splníte nějaké další úkoly (např. hlídání určitého místa), začnete vydělávat peníze, za které si můžete pořídit lepší a kvalitnější výbavu. Vaše velitelství pak bude vybaveno automatickým raketovým systémem a věžemi - účinně likvidující base kempery. Velitelství bude buď podmořský nebo podzemní bunkr.Typy obleků

 • Prototypový oblek - Ten dostanete hned na začátku. Má pouze základní brnění a silové možnosti.
 • Nano oblek - K tomu dostanete přístup až pokud budete mít dostatek peněz. Disponuje podstatně lepším brněním a silou a také umí částečně maskovat. Což již ovšem vyžaduje značnou částku peněz.

Dopravní prostředky, vozidla a stroje


Vodní:

 • Strážní čluny
 • Nafukovací čluny
 • Velrybářské lodě
 • Vznášedla
 • Ponorky
 • Lodě

Pozemní:

 • Nákladní auta
 • Džípy
 • Tanky
 • Vznášedla
 • Obrněná osobní auta
 • Mobilní AA jednotky (Proti vzdušné)

Vzdušné:

 • Útočné helikoptéry
 • VTOL Stíhačky

Tato vozidla se ovšem nebudou jen tak objevovat - vaše strana bude muset zabrat vždy určitou oblast aby je mohla vyrábět. Oblasti nebudou pouze jakési pomyslné body na mapě, ale půjde o továrny, přístavy a podobně. Například pokud obsadíte přístav budete mít možnost vyrábět lodě, čluny, ponorky...atd. Obsadit určitou oblast bude možné jednoduchým setrváním po určitou dobu v jedné místnosti. Za to také dostanete nějaké peníze.

I když už nějakou továrnu obsadíte, neznamená to, že hned započne výroba. Nejdříve si musíte na svém PDA objednat vaše požadované vozítko k čemuž také potřebujete určitý obnos. PDA vám pak dá unikátní kód což znamená, že vám nikdo nevezme co jste si objednali. Budete mít ovšem možnost dát případně kód členovi vašeho týmu.


Ačkoli máte k dispozici mnoho vozidel, operovat můžete vždy pouze s jedním současně. Ty další mohou být zamčeny na nějakém bezpečném místě. Na druhou stranu, nikdy nebudou v naprostém bezpečí jelikož nepřítel může prolomit zámky a ukrást vám vaše vybavení. Také když z jakéhokoliv důvodu opustíte vozidlo a nepřítel bude někde poblíž, může prostě naskočit dovnitř a prohlásit jej za své.

Systém hry

Během hry se bude měnit vaše hodnost v závislosti na vydělaných penězích. Čím vyšší hodnost tím více hraček budete mít k dispozici.


Vyvážení je asi tou nejdůležitější věcí. I když si nový hráč může myslet, že je pěkně nefér, že začíná s jedinou pistolí a má bojovat s někým kdo je po zuby ozbrojený tou nejlepší technikou, takhle to ale vypadat nebude. Zaprvé - hráč bude mít možnost krást vozidla. Zadruhé - hráči s vyšší hodností budou za zabíjení nových hráčů dostávat jen velmi málo peněz. Hráči s vysokou hodností budou dostávat největší odměnu za zabití nepřítele s hodností ještě vyšší. Což zaručuje že souboje budou probíhat hlavně mezi hráči na podobné úrovni.

Multiplayer u Crysis přináší také naprosto nový pojem realismu. Pokud vašemu letadlu dojdou bomby nebude stačit abyste jednoduše přeletěli nad přistávací dráhou. Budete muset přistát a sami ho doplnit. Jestliže váš tank bude poškozen, budete jej muset svařovat abyste jej opravili.


Pravděpodobně to co ještě multiplayerem pořádně zamíchá je včlenění vetřelců do hry. V každé mapě budě až 5 dopadových míst vetřeleckých lodí, která budou pokaždé náhodně generována. Jakmile se vám podaří se na nějaké dostat musíte najít jádro. Pokud jej pak donesete do vámi zabrané zóny/továrny dokážete aplikovat vetřeleckou technologii na lidskou. Například budete schopni přeměnit tank na částicový urychlovací tank, který střílí smrtonosné kusy ledu. Ovšem nebude vůbec jednoduché donést jádro až do továrny. Jakmile ho jednou seberete, oba týmy budou vědět, že jej máte a pravděpodobně po vás půjdou. Proto budete potřebovat kvalitní týmovou práci k odražení všech nástrah a vaší ochraně.

Pokud získáte více jader a donesete je do všech továren váš tým postupně převezme kontrolu nad hrou. Výhry dosáhnete až po tom když zničíte nepřátelské velitelství. Jediný způsob jak toho dosáhnout je řízený útok vetřeleckou technologií.


Další jedinečnou vlastností je délka každé hry. Hra by měla být dlouhá až 10 hodin. Také každé dvě hodiny hraní (Jak v singleplayeru tak i v multiplayer) jsou rovny jednomu dni v Crysis. Pomocí dynamické změny den/noc budete mít možnost hrát jednu a tu samou mapu jak ve dne tak pod svitem hvězdného nebe.